Перевірка статутних документів неприбуткової організації (громадського об’єднання та благодійної організації) на предмет можливості здійснення підприємницької (господарської) діяльності. Автор проєкту – КМУ в особі Мін’юсту пропонує запровадження низки нововведень, спрямованих на спрощення процедури реєстрації громадських організацій та створення сприятливих умов для їх діяльності. ГО вважаються для цілей оподаткування неприбутковими організаціями з дня їх державної реєстрації. Ознаку неприбутковості присвоює податковий орган за основним місцем податкового обліку ГО. 14 Закону про державну реєстрацію документи для державної реєстрації можна подавати в паперовій або електронній формі.
Громадське об’єднання, може мати всеукраїнський статус за наявності у нього відокремлених підрозділів у більшості адміністративно-територіальних одиниць. Це означає, що в 14ти областях вам потрібно мати відокремлені підрозділи. Тому для внесення змін потрібно заплатити 0,3 мінімальної заробітної плати. Підготовка на основі отриманих результатів громадської експертизи пропозицій щодо вирішення суспільно значущих проблем для їх врахування в роботі МЗС України. Але є ще «місцеві осередки», яких «прирівняли» до підрозділів, залишивши їм статус юридичної особи на перехідний період. Відокремлені підрозділи громадського об’єднання не є юридичними особами, КРІМ ВИПАДКІВ, ПЕРЕДБАЧЕНИХ ЦИМ ЗАКОНОМ. Відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює представництво і захист інтересів юридичної особи.
РЕЄСТРИ, ЩО ПРИПИНИЛИ ФУНКЦІОНУВАННЯ
На відміну від об’єднань зі статусом юридичної особи, громадська організація без такого статусу не зобов’язана подавати податкову, фінансову, статистичну та будь-яку іншу звітність. Також не стосується такого об’єднання за посиланням питання податків. Однак, зворотній бік таких організацій – це неможливість відкрити банківський рахунок, а значить залучити грошові кошти у безготівковій формі для досягнення мети та завдань своєї діяльності.
За результатами реєстрації громадської організації «ПІД КЛЮЧ» Ви отримуєте:
Суди мають усі повноваження проаналізувати законодавство в комплексі та вказати на його помилковість, застосувавши аналогію права. Трохи складніше буде тим ГО, які все ж ведуть фінансову діяльність. Але, як на мене, переважна більшість ГО в Україні грошей навіть не торкалась”, – зазначив він. Харитонов заповнив передбачену для громадських організацій форму 4. Там є можливість вказати, що ГО не має кінцевого бенефіціара та вказати причину.
Протягом 10 днів із дня державної реєстрації звернутися до контролюючого органу (податкової інспекції) за адресою місцезнаходження організації та подати реєстраційну заяву за формою № 1-РН. До речі, на сайті Центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ) є типові зразки документів для створення ГО, якими можна скористатися як прикладом (зокрема заява за формою 4). 15 Закону про державну реєстрацію Статут викладають у письмовій формі, прошивають, пронумеровують та підписують засновники (учасники) або уповноважені ними особи. Громадська спілка – це громадське об’єднання, засновниками якого є юридичні особи приватного права, а членами (учасниками) можуть бути юридичні особи приватного права та фізичні особи. Громадське об’єднання за організаційно-правовою формою утворюється як громадська організація або громадська спілка.
Найголовніше, що треба знати про статут громадської організації це те, що цей установчий документ є обов’язковим для організації (спілки), що планує здійснювати свою діяльність зі статусом юридичної особи. Для громадської організації без статусу юридичної особи статут може бути зареєстрований виключно за бажанням засновників. Топ-2 – «єдине вікно» для отримання статусу неприбуткової організації. Закону «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» передбачає можливість при подачі документів на реєстрацію одразу подавати заяву на включення в Реєстр неприбуткових установ та організацій.